| treipuncte a întrebat:

Ofer funda celui mai bun raspuns... Deci s-a indragostit o fata de mine are 13 ani... si eu am 16, fac 17 in cateva zile. Voi ce ziceti e prea mica pentru mine? Funda! Imi place si mie de ea. Mi-e teama sa nu rada astea de mine, ea trece in a 7a si eu in a 11a. straight face Ce ziceti sa ma comb. cu ea?

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Daca voi 2 va placeti reciproc de ce nu, adica nu trebuie sa aculti ce zic prietenii taiwinking, important e ca daca va placeti atunci ar trebui sa fiti impreuna...parerea mea happy

13 răspunsuri:
| CompleteAndUtter a răspuns:

Nu ar trebui sa conteze parerea celorlalti pentru tine. Daca intr-adevar o placi, combinati-va happy.

| deea07 a răspuns:

Mai, se zice ca dragostea nu are varsta, dar totusi ea e cam micabig grin Vorbeste cu ea, daca e pregatita de o relatie, atunci de ce nu? Incercarea moarte n-arelaughing Sucees:*

| Valisha18 a răspuns:

Daca simti asa, da! Specialistii britanici spun ca pentru o casnicie perfecta, femeia ar trebui sa fie cu min.3 ani mai mica decat barbat. Evident, nu cred ca o sa te mariti cu ea, sau daca asa vei face, mai e mult pana atunci. Sentimentele conteaza mai mult! Am auzit despre persoane care sunt impreuna desi diferenta de varsta este chiar de 20 de ani!

| Laurretta a răspuns:

De ce nu?! Dacă ție îți place de ea nu cred că ar trebui să te intereseze ceea ce spun persoanele din jur! Cât despre vârstă nu mi se pare ceva eșit din comun să aibă o relație cu tine, însă ca să întrețină relați sexuale e foarte mică!
Baftă!big grin
p.s. persoanele care te vor comenta, au s-o facă din cauza invidieiwinking

| Zmeura_5657 a răspuns:

Nu. Este mult prea mica,si tu iti vei dori sa te saruti cu ea,etc.,dar ea nu va fi pregatita. Si iti vei da seama ca te plictisesti,poate vei incerca sa o 'impingi' in directia aceea si daca nu e pregatita, va fi destul de rau.
Si iti garantez ca vor rade de tine, daca iti iei pe cineva asa de mic denota faptul ca esti incapabil sa 'agati' fete. Bafta!

| Rev_4737 a răspuns:

Pai situatie este destul de dificila. Eu cand aveam 12 ani am avut primul prieten care avea 16, a fost ok fiindca noi 2 faceam parte dintr-o gasca maree si eu nu aratam de 12 ani. Dar nu stiu cum e la voi. Daca o placi mult puteti incerca ( pana la urma dragostea nu are varsta, daca e dragoste laughing) Dar daca nu simti sentimente puternice parerea mea este ca este mai bine pentru amandoi si mai sigur sa nu fiti impreuna, ea are o varsta destul de fragila. Iar daca o placi mult si te place mult iar relatia merge bine, atunci parerea celorlati nu conteaza. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| catalinas_6487 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa te concentrezi si sa dai dovada de maturitate in decizii. Daca va iubiti niciodata nu e prea mica sau prea mare! Fa ce iti cere inima si totul va fi bine intre voi
! Succes!

| Kiddadx a răspuns:

Daca tie de ea, si o iubesti cu adevarat nu trebuie sa te intereseze ce zic altii. deci combinati'va.am si eu niste prieteni care fata trece pe a7a si baiatul pe a 11a si see iubesc.

| MaraMărr a răspuns:

Pai daca va place unul de altul mai conteaza ce spun ceilalti?raised eyebrows

| sticksulet a răspuns:

Nu conteaza ce spun restul. Daca tie iti place de ea si ei de tine, ce mai astepti?happy 4 ani diferenta, tot nu conteazahappySa stii ca stiu cazuri de 19 cu 13 si nu a ras nimeni de eihappy
Sper ca te-am ajutat cu sfatul meubig grin

| CiicxuBăă a răspuns:

Stii. e o chestie "dragostea nu are varsta". Chestia buna e ca tu esti mai mare decat ea, si de ce sa rada de tine? Cunosc o fata care are iubit si cu 6 ani mai mare si a trecut in a 6 a. Si daca rade cineva de tine. spune-le ca nu iti pasa, tie iti pasa doar de fata. Daca te ajuta cu ceva, mai vorbeste cu ea despre aceasta relatie si daca iti convine intreab.o daca vrea sa fie cu tine. Sper ca te.am ajutat happy Funda?

| Alyna_2941 a răspuns:

Este cu putin mica fata de tine, gandeste-te atunci cand te casatoresti mai ti seama de varsta?! Nu! Conteaza ca voi doi va iubiti si atat, nu conteaza ce zic cei din jur daca va iubiti reciproc!

| deeiiia a răspuns:

Daca ti-e rusine de ce vor zice ceilalti, nu arata tuturor ca sunteti impreuna. Dar daca si tu ti la ea, nu conteaza ce zice lumea. Iubiti-va si atat!