| alexandruciobanica a întrebat:

Salut TPU!
Până la ce vârstâ cresc baieții în înălțime?
Eu am aproximativ 180 cm şi 20 de ani (fac 21 acum în august).
Tata are 178 cm şi mami 158 cm.
Am însa şi rude care depășesc lejer 180 cm, de exemplu fratele lui tata are 182, verişorul meu are 185, iar ceilalți verişori au şi ei peste 180 cm lejer, cam 183-187 cm. Din câte ştiu în familie nu am pe nimeni care ajunge la 190 cm sau +, dar că depăşesc 180 cm asta da, cu siguranță.
Am un prieten care a facut acum câteva saptămâni 23 de ani şi era cât mine iar acum ieşind cu el mi-am dat seama ca s-a mai înălțat vreo 2-3 cm. Mai am oare şanse să mai câştig şi eu 2-3 cm? Să ajung măcar la 183 aşa cu adidaşi d-aia mai înalți ajung la 185 laughing
Mi-e ciudă că majoritatea în familie au 183-187 cm iar eu 180 cm.
Parcă încă ma simt copil, n-am barba completă, părul e subțire cam peste tot, adică încă nu e matur, port 44/45 la picioare depinde de adidaşi, corpul e ca unul de 15-16 ani să va spun aşa laughing
Mami mi-a spus că mai am şanse să cresc până la aproximativ 24 de ani, dar nu ştiu.
Aştept răspunsurile voastre, mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Până la ce vârstâ cresc baieții în înălțime? Eu am aproximativ 180 cm şi 20 de ani "

la tine e STOP joc!

| UnulSimplu312 a răspuns:

Daca vrei sa mai cresti incearca cateva exercitii pentru cresterea in inaltime, ia niste vitamine corespunzatoare si fa întinderi dimineata

| Ssparkl a răspuns:

Pana la 21