| bogdanme889 a întrebat:

Problema mea este ca am un punct scazut la purtare.Pe primul semestru am avut 10, iar acum pe al doilea am 9! Sunt in clasa A 5-a, si notele mele sunt mari. (Medii numai de 9 si 10). Problema e cum le voi explica parintilor,fiindca din cate stiu, nu afecteaza liceul la care intri nota la purtare in clasa a 5-a. Ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Intr-adevar, media la purtare nu conditioneaza liceul, nu te va impiedica sa mergi la liceul dorit daca media generala te ajuta. Spune-le parintilor adevarul si cere-le iertare sau inventeaza si tu o poveste cum ca nu stiu ce coleg nu stiu ce a facut si a cazut vina pe tine si tot asa (asta daca stii ca parintii n-au cum sa afle adevarul).

| bogdanme889 explică (pentru AFR81):

Multumesc pentru raspuns! Intr-un final le-am spus adevarul, si m-au inteles!

| AFR81 a răspuns (pentru bogdanme889):

Cu placere, ma bucur ca ai scos-o la capat happy

3 răspunsuri:
| Username55 a răspuns:

Dar cine a zis ca trebuie sa le explici?! poti spune ca la o materie la care tu de fapt ai 10, ai nota 9 ---> spre exemplu poti sa le zici ca la Sport ai 2 de 10 si un 8(pe care l-ai luat pentru ca nu poti face un anumit exercitiu ca de exemplu abdomene)
Asa cred ca poti scapa de orice banuiala;-)