| KLiNK a întrebat:

Pun intrebarea asta sa ma descarc intr-un fel. Vara asta a fost minunata pentru mine. La fel si vara anului 2015. Ei bine, acum un an in vacanta de vara am cunoscut o fata. Ea venise din Italia cu familia ei. Sta acolo de la 3 ani si a vrut sa vina in tara la bunicii ei. Are 12 ani. Aproape 13. Cand am vazut-o aveam 14 iar ea avea aproape 12. Nu am bagat-o foarte mult in seama dar s-a integrat foarte bine in grupul nostru de prieteni. Noi avand atunci varste intre 13 si 16 ani. Pe la sfarsitul verii prin august am inceput sa o plac. Imi tot spuneam ca nu se poate. E mai mica decat mine, dar pe unde era si ea eram si eu. Nu puteam sa stau departe. Ei bine ea in toamna a plecat si mi-a fost destul de greu sa o uit. Vara asta a venit iar. Eu reusisem sa o uit dar cand am vazut-o am vorbit cu ea in jur de 30 de minute. Eram sigur ca vara aceasta va fi cel putin la fel de buna ca cea a anului trecut. Dar intr-un fel eram suparat. Stiam ca va pleca iarasi si stiam ca nu trebuie sa o plac. Ca sa intelegeti, nu voiam sa stau cu ea. Stiam ca e mai mica decat mine. Voiam doar sa petrec timp cu ea. De aceea ma regasesc si in piesa lui Sam Hunt - Take Your Time. Ei bine, vara a trecut si iata-ne pe 1 septembrie. Ea a plecat ieri si credeti-ma ca sunt distrus. Imi doresc sa nu o plac asa tare. Acum 2 zile trebuia sa plece dar a amanat pentru ziua urmatoare. Eu credeam ca plecase si doar m-a intrebat pe Facebook: Unde esti?
I-am raspuns ca pe banca la un prieten (unde ne-am petrecut noi cea mai mare parte a verii)
Apoi am vazut-o cand venea. Era intr-un tricou alb si nu-mi venea sa cred ochilor. Credeam ca plecase. Normal ca ne-am luat la revedere ziua urmatoare. Oricum, ma trateaza cum trateaza pe oricine. Are o personalitate aparte. Oricum nu prea imi pasa. Vreau sa o uit cat mai repede pentru ca imi fac rau singur. Prietenilor nu le pot spune. Era mai mica decat mine. O sa ma ia in ras. Decat aici ma pot descarca. Peste o saptamana plec la Liceul Militar din Craiova. Probabil experienta de acolo ma va ajuta sa trec peste asta. Azi mi-a spus ca poate vine si iarna urmatoare si credeti-ma ca am simtit o bucurie foarte mare. O bucurie involuntara. Nu va cer sfaturi despre ce sa fac sa stau cu ea. Va las intrebarea asta aici, printre multe altele. Si daca cineva s-a obosit sa citeasca tot pana aici jos ii multumesc si il rog sa imi raspunda la o mica intrebare: Ce sa fac sa o uit?

5 răspunsuri:
| millar a răspuns:

Sa o uiti nu prea cred, daca sigur nu vrei sa ai o relatue cu ea, nu conteaza varsta... Ar trebui sa vb cu alte fete sa comunici si sa cunosti mai multe fete, sau poti sa iti gasesti o activitate ca cititu, desenatu, jucatul jocurilor video ca sa iti ocupi timpul sa nu te mai gandesti la ea

| KLiNK explică (pentru millar):

Sunt pasionat de sah. Joc jocul asta inca din clasa a 3-a. Jocuri video ma joc. Pe calculator, consola, pe telefon uneori. Poate o sa am o relatie cu ea dar mai astept. Nu stie care este treaba cu iubirea asta de adolescent. Gandeste diferit fata de fetele de varsta ei. Am mai avut relatii cu fete de varsta mea dar aici e putin diferit. O relatie pe viitor nu stiu daca ar merge. Ea fiind acolo, eu fiind aici..va fi o relatie de la distanta. Dar va trebui sa fiu constient ca in fiecare an in perioada asta o sa fiu aproape distrus de plecarea ei. Asta pana cand ma obisnuiesc big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru KLiNK):

Ce rating ai la sah?

| millar a răspuns:

Si apropo felicitari ca ai intrat la liceul militar, si sora mea a incercat de 2 ori dar nu a reusit

| KLiNK explică (pentru millar):

Multumesc. Nu este foarte greu de intrat acolo. La fete stiu, e mai complicat. Oricum, daca ii place armata poate sa urmeze o academie militara dupa liceu. Este mai simplu dar in acelasi timp complicat. Subiectele de acolo se dau din ceea ce inveti la liceele militare.