| anonim_4396 a întrebat:

Recent a revenit fosta mea iubită în Iași și nu știu cum, ea s-a împrietenit cu actuala mea iubită și a început să-i spună chestii aiurea despre mine, să bage strâmbe cum se zice. Și aseară m-am certat cu iubita mea, ea a aruncat vorbe, eu la fel și eu cum mă enervez rapid, arunc mereu replici tăioase și ieri ea e plecat, eu am plecat. Ea s-a văzut cu prietenii ei printre care și fosta și fosta a bătut-o la cap să se despartă de mine. Dar la modul jegos, așa mult a bătut-o așa mult la cap încât a venit ea (actuala) la mine până în celălalt capăt de oraș să-mi zică asta. Oricum, ne-am împăcat, ne-am cerut scuze amândoi pentru replicile aruncate și aia a fost. Și dimineața asta, nici bine nu mă trezesc, primesc mesaj de la iubita mea că i-a scris fosta mea că mai bine se desparte de mine că îi găsește ea pe alții mai buni.

Știu că nu sunt destul de bun pentru că mă enervez repede și sunt și o fire destul de vulcanică, dar cât de jegos să fii ca om să te bagi în relația a doi oameni?

Acum, întrebările mele sunt:

1. Cum fac să nu mă mai enervez repede și să nu explodez?
2. Cum fac să le îndepărtez pe cele două? Poate sunt deplasat, dar mie nu-mi convine să se bage cineva în relația noastră.

Răspuns Apreciat de Editori
| Andreeush a răspuns:

E destul de evident că fosta încearcă să îți facă rău, să te despartă de iubita actuală.
În cazul tău ar trebui să vorbești cu iubita ta, spune-i să rupă legatura cu fosta ta prietenă fiindcă nu e o influență bună iar dacă nu vrea gândește-te dacă merită să mai continui relația.
E normal că te enervezi când vezi că cineva încearcă să îți strice relația.

| WolfiePUB a răspuns:

Problema este că nu m-am enervat doar de asta. Ea e și încăpățânată de fel și uneori când văd că îi zic ceva de bine și tot ca dânsa face, îmi sare muștarul și fac urât. Efectiv nu mă pot abține, nu mă pot controla. Noroc că nu sunt violent.

| Andreeush a răspuns:

Ok dar nici situația nu este normală.
Chiar cu fosta ta prietenă și-a găsit să se împrietenească?

1 răspuns:
| WolfiePUB a răspuns:

Nu am cum. Ele sunt prietene și nu am cum să iau legătura cu fosta.

| ONR1R4 a răspuns (pentru WolfiePUB):

Omule de ce ati mai bati capu cu ele daca a ales sa creda ce spune ia si nu an iubirea ta crezi ca mai are rost

Femei sunt destule frate bati pu*** si mergi mai departe cu capul sus ele ai pierdut nun tu