| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU,recent mi-am achiziționat un ceas cu o bratara metalica, l-am pus la mana după ce l-am cumpărat si mi s-a părut un pic larg (aluneca pe mana când ridicam mana)azi am fost la ceasornicarie sa-i mai scot o zala si pot spune ca vine fix, chiar foarte puțin strâmt și îl simt puțin incomod, poate fi din cauza ca n-am mai purtat pana acum ceasuri cu curea din metal?(ceasul are 160g)
Sa pun înapoi o zala sa-mi fie larg și sa-mi alunece pe mana în jos când mișc mai brusc sau sa las asa?
Dau funda unui răspuns bun.

1 răspuns:
| Den1sa a răspuns:

In 2-3 saptamini o sa te obisnuiesti, daca nu iti este comod cand era larg