| BobStone31570 a întrebat:

Salut, am un ceas cu zale si am reglat ceasul perfect pentru mana mea, dar intrebarea e, e ok sa fie perfect reglat? Pt ca cand tin mana cu palma deschisă ma strange puțin, sa ii mai pun o zala si sa il las puțin mai larg?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa il lasi putin mai larg nu mult nu sa stea fix pe mîna ca daca te strînge opreste circulatia singelui, dar nici sa i ti fie asa larg incit sa cada de la mîna, mai adauga i o za ca sa fie putin mai larg.

| BobStone31570 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Apropo pe mana dreapta sta perfect si pe mana stanga sta mai larg, am mâna stanga mai subtire laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BobStone31570):

Atunci poarta l pe mîna dreaptă, sau adauga i la curea acolo.

| 120bulevard a răspuns:

Ceasul nu trebuie sa stea ca zgarda la caine, mai pune o zala