| silvian12 a întrebat:

Saptamana trecuta am dat TEZA la limba franceza.Astazi,"doamna profesoara"a venit cu tezele corectate.Cand a venit randul meu,mi-a spus nota, mi-a spus ce am gresit si mi-o scazut 2puncte pe motiv ca as fi vorbit in timpul tezei. Vreau sa spun,ca tezele au fost pe randuri, deci nu aveam ce vorbi cu colegul de banca....asa cum precizeaza ea.Am loat nota 8, i-ar in caietul ei a trecut nota 6.
La jumatate din clasa a facut la fel, a scazut 2puncte pe motive care nu au existat!
Vreau sa ma ajutati, ce este de facut? Ne-am gandit sa depunem o plangere(aceasta profesoara a mai avut plangeri ).
Voi ce ma sfatuiti?

6 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Mergi la director sau diriginta si clarificati situatia cu doamna profesoara.
Si ai grija, cine sa scuza se acuza (adica prea multhappy!

| BeatriceNagy a răspuns:

Puteti face doua lucruri: puteti depune plangere, pentru ca ceea ce a facut ea nu este legal. Sau puteti sa ii cereti iertare ( adica sa va prefaceti ca fiind vinovati ) si sa spuneti ca nu se mai intampla.

| silvian12 explică:

Maine am sa mergem(toti cei care am fost depunctati)la doamna directoare sa vedem ce este de facut.Multumesc tuturor pt.raspunsuri!

| AnonymusXx912 a răspuns:

Te-as sfatui sa anunti directorul si parintii pentru a te ajuta big grin

| Bianca1Bie a răspuns:

Pfoai deci si eu am asa o profalaughing spune-i dirigintelui/dirigintei tot ce a gresit profa si daca vede ca sunt atatea plangeri poate va discuta cu ea si ii va spune directoarei/directorului. Nu iti cer tie sa ii zici, ci toata clasa:*

| d33a5000 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa depuneti plangere.Nu este normal ce se intampla.Mult noroc!