| zickuo a întrebat:

Saptamana viitoare ( cam pe vineri cred ), cel tarziu peste 1 sapt. jumate incepe campionatul de fotbal la scoala.
Treaba sta in felul urmator. Eu am destul de multe kg. Dar cand alerg, trust me, ca aproape imi dau sufletul pe teren. Cred ca din clasa alerg cel mai rapid, cu totul ca am destul de multe kg in plus. Astazi am avut sport, si ca in totdeauna alerg cat alerg dupa care intervine o oboseala,,enervanta". Nu mi se pare o oboseala normala. Am impresia ca ma,,dor" plamanii. Deci am impresia ca simt gust de sange. Nu stiu exact cum sa va explic. Efectiv ma sufoc, dar e si putin,, dureros".
Am stat astazi si m-am gandit bine. Inteleg ca sunt un,, gras" mare si lenes. Dar campionatul asta vreau sa fiu activ tot meciul.
Eu ma gandeam in felul urmator : Cand simt ( ce am zis mai sus ). Sa respir in pumn 10-20 sec, in asa fel incat sa imi echilibrez valoarea dioxidului de carbon din corp/crier.

As dori sa imi spuneti daca este bunicica metoda. Vreau sa mai fur putina rezistenta. Fiecare minut in plus pe teren e perfect.
Daca mai stiti vreo metoda pentru putin mai multa rezistenta, ar fi perfect. Desi nu stiu ce as mai putea face in aprox. 1 sapt crying.
Ce sa zic, asa imi trebuie daca am fost un LENES toata vara si nu m-am pus pe treaba sa mai dau din,, ghiozdan" jos crying.
Eu astept parerile voastre!
Multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e bună metoda.