| anonim_4396 a întrebat:

si toti care sint aici! Cateva saptamini am facut cunostinta cu o fata pe net, am discutat cu ea pe net, si cateva zile i-am propus sa esim la o plimbare impreuna, ea a fost de acord si am facut cunostina mai bine cu ea, mi s-a parut draguta.Insa eu am o problema sant cam timid dar dupa ce am vazut-o pe ea mi-am dat seama ca si ea este foarte timida.Din cele observate imi pare ca si ea ma place, si as vrea sa mai esim odata impreuna la care sa ii propun s-a fie prietena mea, adica sa ne intalnim,dar nu stiu cum sa ii zic,deoarece ambii santem timizi, si daca nu ar fi prea devreme, dar nu vreau sa astept mult deoarece mai apoi sa nu fie prea tarziu.Am nevoie de sfaturile voastre, v-a rog mult sa imi raspundeti clar si cu seriozitate.V-a multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| horansgang a răspuns:

Uite, deci fii atentă : nu trebuie să fii timid cu fetele! acţionează, fii romantic şi nu mă refer la acel romantism în care îi scrii poezii şi chestii. e plitisitor.
deci lecţie : trebuie să ştii cum să-i vorbeşti. fă-o să râdă. glumeşte cu ea.
lecţia doi : atinge-o. dar fără atingeri bruşte. fii gentil.
lecţia trei : fă-o a ta.

sper că te-am ajutat şi. amice, îţi spun asta pentru binele tău : ar fi bine să-ţi îmbunătăţeşti gramatică. anticipat? nu o lua în nume de rău.

2 răspunsuri:
| mihaeladinu27 a răspuns:

Pur si simplu ii spui ce simti pentru ea si vezi daca te place si ea, daca si ea simte ceva pentru tine, apoi totul va veni de la sine daca va placeti reciproc. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| sfinxxxeu a răspuns:

Va multumesc mult, ma-i astept si alte raspunsuri