| galaxy000 a întrebat:

Salut, TPU si la toti care citesc intrebarea mea. Cateva zile in urma am facut cunostinta cu o domnisoara pe net nu am vazut-o live, si as vrea s-a incerc s-a ii propun sa esim la o plimbare sa ne cunoastem mai bine, dar sint cam timid, si imi este frica sa nu o dezamagesc, poate imi puteti propune ceva sugestii, ca de exemplu ce subiecte as putea discuta cu ea ca s-a nu fie intre noi minute de tacere, mai pe scurt ca totul sa decurca cu success, mi s-a parut destul de amabila si draguta, vreau sa remarc ca ea prima a inceput discutia. Am 21 ani, rog seriozitate si sa ma intelegeti, si sa imi raspundeti cu sinceritate. Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti, si fara teama straight face crede-ma ca si eu sunt timida, sa nu faci aceeasi greseala... puteti vorbi despre orice, sa va cunoasteti mai bine, sa o intrebi despre ea, sa ii mai spui si tu despre tine, sa pui accent pe lucrurile pe care le aveti in comun. Sa aflii ce lucruri ii plac si abordeaza subiecte care vezi ca ii fac placere. Si sfatul meu, daca o placi, sa nu faci marea greseala de a fi timid straight facestraight face (bine. nici tupeist sa dai in nesimtire... intelegi tu laughing ) si sa ii arati cine esti tu de fapt, sa te cunoasca pe tine. Sper ca te-am ajutat macar putin laughing :*

| galaxy000 explică (pentru BlackEyedGirl):

Multumesc BlackEyedGirl, din cate am citit inteleg ca si tu esti timida... cum ai reusit sa scapi te timiditate, la mine parca este o frica, sper ca ai inteles.

| BlackEyedGirl a răspuns (pentru galaxy000):

Sincera sa fiu eram timida mai de mult, apoi nu stiu, m-am schimbat deodata foarte repede fiind satula de toate lucrurile pe care le-am pierdut din timiditate, si poate am avut si cateva persoane care m-au ajutat. iti dau un exemplu: acum un an mi-a placut de un baiat, incepusem deja sa nu mai fiu timida. pe tip il stiam foarte tupeist si cand am ajuns sa fac cunostinta cu el, pur si simplu nu stiam ce sa ii zic, nu stiu daca era timiditate, doar ca nu il cunosteam si nu stiam ce ii place, despre ce ii place sa vorbeasca etc si el asa m-a perceput, timida si nu a mai vorbit cu mine. bine nici el nu a vrut sa ma cunoasca si asta poate m-a motivat ca sa zic asa, si asta vara mi-a atras alt baiat atentia si cand am vorbit cu el ii ziceam de toate, cele mai banale chestii, il intrebam despre el, mai ziceam si despre mine, dar incercam sa vorbesc cat mai mult si crede-ma totul a fost mult mai diferit, ne-am apropiat foarte mult happy nu stiu, unele persoane se gandesc ca daca esti timid nu o sa scoti doua vorbe si nu o sa aveti ce discuta, crede-ma se poate invinge teama asta, daca ai un scop clar. ce poti sa faci, e sa gasesti dinainte niste subiecte de discutie, sa o mai intrebi cate ceva despre ea, sa vedeti ce aveti in comun si nu stiu, dupa ce aflii ce ii place sa faca totul devine mult mai usor. cam asta pot sa iti zic thinking succes :*

4 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Deci, in primul rand ar trebui sa fi tu! Pe parcursul discutiilor, o sa te obisnuiesti si o sa scapi de aceasta timidiate. Nu ai avea de ce sa o dezamagesti, pentru ca ea..nu te cunoaste atat de bine, nu stie ce ai putea sa faci..sau nu.

Sper ca te-am ajutat!

| galaxy000 explică (pentru Hieer):

Mersi pentru raspuns, mai astept pareri.