| minatudorrr a întrebat:

Salut TPU, stiu ca e ciudat ce spun, insa maine este festivitatea de deschidere la liceu si nu vreau sa vin la liceu din cauza ca am probleme cu anxietatea si as vrea o scuza chiar ok incat sa creada mama, ca sa nu ma duc, stiu ca e penibil dar na, o viata avem?)))))

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu-ti place scoala, recunoaste. Ce bine daca mai era vacanță.

| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai ca ai anxietate TREBUIE sa mergi maine la scoala, fiindca este cea mai importanta zi a anuluis colar!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o pe mama de mana, daca esti anxioasa si mergeti impreuna!

| Caro34 a răspuns:

Maine te vei duce fiindca asta este ziua cea mai importanta: vei cunoaste diferiti profesori, dirigintele, diferite chestii importante pentru viitoarele cursuri; poate si diferite concursuri etc., chestii dragute! Apoi te vei intalni si cu colegi si atunci vei lega prietenii cate te vor scapa de anxietati si prostii! Am avut un diriginte perfect; l-am intalnit si mai tarziu, dupa ani, m-as reintoarce inca o data la liceu... Un timp special care merita trait! Dupa ce revii de la festivitate, fiindca stiu ca vei merge, treci pe la o cofetarie si mananca o prajitura pentru mine - trebuie sa sarbatoresti aceasta zi - fa-ti si un selfi! E cea mai frumoasa amintire! Imi vei scrie peste cativa ani cand vei gasi poza si vei rade de cum te-ai comportat! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du te ca și eu am anxietate dar trebuie sa merg, o viata avem asa ca n ai nimic de pierdut dacă mergi)))

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Am eu o idee -_-

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Te faci ca dormi și când vine săte trezească tot nu te trezești și mai și făci zgomotul ăla de sforăit uak uak sau cum suna el -_-

| 99290 a răspuns:

O să iți scrie mulți că ar trebui sa te duci exprimând mesaje pline de critici si frustrări. Eu nu știu ce idee să-ți dau, sau să-ți zic eu cum cred ca e mai bine, dar am simțit să-ți scriu să nu bagi in seamă eventualele răspunsuri răutăcioase pe care le vei primi.