| pardarmacbag a întrebat:

Sunt 2 grupe la scoala mea. GRUPA 1, GRUPA 2. Eu fac parte din prima grupă. O mama a unui copil din grupa a 2 a a fost depistată pozitiv la fel și copilul. Copilul a avut contact cu cineva din grupa 1 si alte persoaje din scoala. Saptamana asta grupa 2 trebuia sa mearga la scoala, dar de maine suntem noi obligati sa mergem si sa dam teste in locul lor. Nu ar trebui sa se inchida scoala? Am discutat cu parintii dar știam dinainte să îi intreb raspunsul. Nu dezinfecteaza prea mult si doar pun o lampa mare in clasa. Ce aș putea să fac? Eu știam că dacă cineva era infectat se inchideau mai ales că este pericol ca acea persoană sa fi infectat și altele. Dacă îi pune în carantină doar pe ei nu rezolvă nimic.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"Nu ar trebui sa se inchida scoala?" - nu, doar clasa trece la cursuri online 14 zile

| pardarmacbag explică (pentru sierra1):

Dap, m-am gandit de când am pus întrebarea.

1 răspuns: