| coxty a întrebat:

Salut TPU
Sunt baiat am 15 ani si am o mare problema timiditatea...
As vrea niste staturi ceva cu pot scapa de ea. deoarece numi pot face o prietena sunt mereu stresat ca poate ceva nu va merge bine simt ca sunt pus mereu in centrul atentiei.
Cand vorbesc cu o fata ma inrosesc si ma simt mai retrascrying(

Răspuns Câştigător
| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Poate soluția ar fi să fii mai relaxat.Nu e nimic rău că ești timid,multă lume e.
Dar timiditatea te dezavantajează în viață. Știu că s-ar putea să fie greu dat de ce nu îți iei inima în dinți,și devii și tu mai curajos?
Cât despre problema cu prietena,la fel, trage aer în piept și spune-i fetei de care îți place sentimentele(dacă e vreo una), fii mai tupeist chiar dacă e greu la început.Ai să te obișnuiești și timiditatea va mai scădea, plus că nu strică niciodată să fii uneori mai tupeist.
Ține minte că încercarea moarte n-are.
Eu unul sper că te-am ajutat happy.

4 răspunsuri:
| coxty explică:

Mersi mult o sa tin cont

| popmirgea87 a răspuns:

Pai bea si tu o jumate de votka inainte