| TheBoy1234 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si 164cm.Pana la varsta asta am crescut cate 4-5cm/an si eu nu am avut acea perioada de crestere cand crestem 10cm/an... mai mult de 5cm/an nu am crescut si as vrea sa va intreb daca mai am vreo sansa sa ajung la cel putin 172cm.Acum o luna mi-am facut radiografie de pumn ca sa aflu daca mai am cartilajele de crestere deschise si inca sunt destul de deschise.

DECI DACA AM CARTILAJELE DE CRESTERE DESCHISE VOI CREDETI CA MAI AM CEVA SANSE SA AJUNG MACAR LA 1.72 SI AM UITAT SA ZIC CA EU STAU SI ATARNAT DE BARA CATE 30MIN/ZI.

VA ROG FARA MISTOURI!

DAU FUNDAA!

2 răspunsuri:
| iulyspy a răspuns:

Nu te chinui sa stai atarnat la bara. Mai bine practica un sport care te ajuta sa te dezvolti gen basket, volei etc. Baieti cresc pana pe la 20-21 de ani asa ca poate inca nu e apogeu cresterii tale si mai ai timp sa cresti 10 cm/an. In jurul varstei de 17-18 ani se inalta baietii. Asa ca nu dispera si nu te mai chinui sa atarni.

| xFluing a răspuns:

Fiecare are ritmul lui propriu de crestere, nu iti face griji, nu e nimic rusinos in asa ceva, sau o sa fii sub medie (nu mult) care, iarasi este ceva complet normal de care nu trebuies sa iti fie rusine.