| anonim_4396 a întrebat:

Sunt băiat. Când îmi spăl părul mereu a doua zi îl simt murdar și năclăit, deși toată lumea spune că nu. Îl spăl o zi da o zi nu pentru că simt că devine prea năclăios și nu pot ieși cu el așa afara. Niște sugestii să nu mai fie așa chiar a doua zi după ce-l spăl sau fac eu ceva greșit? Îl spăl și cu balsam și cu șampon.

2 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

Vezi să il clătești foarte bine cu apă, dacă rămâne spumă o să se inclăiască nașpa.
Și dacă-l speli prea des se ingrașă mai repede și cum se ingrașă mai repede il speli mai des etc. Alege-ți o săptămână când să ai pauză mai mare intre spălări (să stai acasă gen dacă zici că te simti aiurea in public laughing ) și probabil o să-și revină. Poate să fie și de la șampon, le recomand pe cele de la Ziaja (găsesti pe la plafaruri sau pe net aici https://vegis.ro/ ) chiar dacă par de fete, au o gamă largă pentru toate tipurile de păr.

| alexandramaria78 a răspuns:

Incearca sa schimbi samponul. Eu aveam aceeasi problema, dar am inlaturat-o in momentul in care mi-am achizitionat alt sampon. Eu mi-am cumparat samponul de aici www.beautyoneshop.ro Sper sa te ajute!