| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat si am 15 ani de curand am tras 1 singur fum dintr-o tigara dunhill albastra, acel singur fum l-am tras pe gura adica imediat ce am tras i-am dat drumul afara vreau sa va zic ca avea un gust oribil si nu am sa mai pun gura pe tigara cat voi trai mi-am invatat lectia, am vrut doar sa experimentez.As dori sa stiu daca acel fum mi-a afectat circulatia sangelui, tenul si parul.Multumesc frumos,

7 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Nu, pentru ca e doar un fum. Nu ai nimic, stai linistit.

| kapsunik99 a răspuns:

Nu, nu tia afectat nimic. dar sa nu mai faci asta fiindca poate cauza boli, iar bolile duc la moarte. Tatal meu fuma si s-a lasat, pentru ca incepea sa se simta raw, etc.
sper ca te-am ajutat. pup. fundita?

| Carllla a răspuns:

Stai linisit, nu cred ca ti-a afectat ceva! De fapt, sunt sigura. Nici daca esti foarte sensibil, nu te-ar afecta. Oricum ma bucur ca nu te apuci de tigari, nici eu n-o sa ma apuc vreodata de ele, pentru ca vad ce este in jurul meu... Oricum, ai grija ce faci pe viitor, nu te da prada viciilor! Kisses. >big grin

| Gripa a răspuns:

Acum lasand gluma la o parte, acel singur fum chiar iti afecteaza circulatia sangelui.S-a dovedit stiintific, ca un singur fum, mai ales de dunhill albastru iti poate provoca hemoragii interne, iti pot aparea pete de culoare negru deschis pe limba ducand, intr-un final la caderea ei.Sa nu mai vorbim de ten, iti va aparea acnee, dar intr-un hal incat nici cainele nu te va mai recunoaste.Iti afecteaza si organele sexuale, aceste cazand, pur si simplu, fiind nevoit sa te usurezi pe nas.Ai 15 ani dar ii ai degeaba. Daca vrei sa mai scapi trebuie' sa te apuci de fumat.Cateodata stau si ma gandesc, daca fenomenele ca tine chiar exista.

| zmilee4you a răspuns:

Nu ti se va intampla nimic.Si eu am facut prostia asta si tot la aceeasi concluzielaughing. chiar daca nu fumezi ai grija sa nu inhalezi fumul de multe ori un nefumator isi afecteaza plamanii mai mult ca un fumator:d!

| Gorillaz a răspuns:

Aam nu se intampla nimic de la un fum... bine ca nu iti place, te felicit ca nu o sa mai fumezi dar nu sunt de acord ca ai incercat. merge oricum, deci nu puteai cel mult sa te ineci dar sa stii ca si daca stai pe lang afumatori fumezi intr un fel...se numeste fumat pasiv si am inteles ca e chiar mai daunator Mult succes si te laud inca o data ca nu o sa mai pui gura pe tigari vreodata ( si daca zice vreunul ca n ai fumat nu stiu ce alta tigara mai,, buna,, sau ca n ai tras cum trebuia nu ii lua in seama )

| adee_8962 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaa :O:O:O:O:O Dmneee nu pot sa cred ce prostie ai facuttttttt :O:O:O: acum esti bolnav de 2874653247125765 de boli corniceeeeee. crying((((( Saracul de tineeeeeeee. Coandoleante familiei talesad crying((( Starea grava a sanatatii tale o sa inceapa sa se manifeste mai intai prin caderea dintilor. apoi o sati cada urechileeee:O si o sa-ti creasca unghiile de la picioare foarte meriiiiiiii si o sa-ti cada degetul miccc:O:O apoi o sa ramai chellllsad offfffff ce viataaasigh

Stai frate linistit rolling on the floor)) laughing))))))) eu sunt fumatoarehappy