| Da660 a întrebat:

Salut TPU
Sunt baiat si as vrea sa-mi dezvolt abdomenul mai bine...
Fac abdomene de ceva timp si nu vad mari schimbari...adica e ceva ceva da rvreau mai mult.
Cum as pute sa ma dezvolt mai bine ca sa zic asa?
Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca faci abdomene de ceva vreme si nu vezi schimbari, inseamna ca ceea ce faci ori nu este corect ori nu este de ajuns de mult.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Daca ai strat adipos trebuie prima data eliminat acela, prin exercitii cardio, degeaba ai patratele daca sunt acoperite de grasime nu se vor vedea.
Daca nu ai si esti slab, esti norocos, sari peste etapa de ardere. Dar va trebui sa ai rabdare! multa.
Antrenamente zilnic (daca nu ai timp de sala fa acasa de pe Youtube), toate grupele de muschi.
Daca faci 1000 de abdomene, aceleasi zi de zi, organismul se invata si nu mai vezi efecte. Vezi ca multe alte exercitii lucreaza partea abdominala fara sa stii.
Alimentatia e foarte importanta si ea, proteine multe (carne, oua, lactate slabe), deci variaza si exerseaza, nu faci patratele peste noapte ci in ani, dar odata facute trebuie doar intretinute.

| Da660 explică (pentru nugasescusernameliber):

Mulțumesc pentru sfaturi!