| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a 7-a, si imi place mult de o fata de clasa a 8-a.
Problema sta asa, cand eram a 4-a si ea a 5-a ne intalneam la meditaii si vorbeam, dar de atunci nu am mai vorbit de loc cu ea.
mai e o problema, taicasu' este dirigintele nostru, iar taicasu este prieten foarte bun cu tata.,
Eu vreau doar sa fim prieteni, sa vorbim si noi de fro 2 ori pe saptamana atata...
Nu vreau sa vorbesc cu ea pe facebook..., pentru ca taicasul o verifica...
o sa incerc sa ma duc la ei in clasa, sa le zic., sau cum ar fi cel mai bine?
va rog ajutati-ma, cum o fac sa mai vorbeasca si ea cu mine?
ultima data cand am vrut sa vorbesc cu ea, nu mai eu puneam intrebarile, ea doar raspundea...
Eu ma gandeam sa ii spun, buna Sami, mergi la magazin? (magazinul e langa scoala noastra)dar ma enerveaza si fro 2 colegi cu minte de "7 ani", oo Roberteee, ce faci acolo. si e chiar derajant., ce sa fac?
Dau funda...

6 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Am şi eu o intrebare: dacă nu vorbiţi mai niciodată, ce-ti place la ea? Cred că e doar o mică obsesie, dar nu-ti face griji, o sa-ti treaca.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si noi cam suntem prieteni. dar nu am mai vorbit de mult, nu stiu de ce, de cand nu mai mergem 2 km impreuna la meditatie numai vb...
deci nu vreau sa ii zic vrei sa fim prieteni., ceva gen, buna, Sami, ce mai faci?, bine tu?, hai la chiosc, dar o sa imi fie frica ca o sa spuna, am fost deja, sau nu mersi..., sau imi este teama pur si simplu ca va zice nu, si in plus imi este rusine., imi este rusine sa o intreb., si vreau sa imi raspundeti cum scap de aceasta rusine..., si de aceasta frica ca nu va accepta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu auzi ca acuma 3 ani vorbeam foarte mult si îmi plăcea extrem de mult de ea... Dar
Ca persoana, se comporta foarte bine, dar atunci nu îmi dădeam seama ca eram atras
De ea..., chiar nu stiu de ce nu am mai vorbit, poate o fi din cauza ca am plecat in Spania
Chiar dupa ce am terminat meditatiile timp de 4 lunii, si acuma as vrea sa refac iar prietenia asta. Dar acuma numai e ca înainte deoarece acuma mi-am dat seama ca
Simt ceva pentru ea

| Anonim200211 a răspuns:

Pai cand e doar ea undeva o intrebi daca vrea sa fi-ti prieteni! Stii cum se spune "Daca nu risti, nu castigi" Please funda! Te rog mult! P.s. sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru Anonim200211):

Asta e nasol., ca nu prea o prind singura.

| Anonim200211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai mergi la ea, si ii ceri sa vorbiti singuri! P.s. mergi la ea cand e cu prietenele nu prietenii*baieti* Funda?