| AdytzTheWolf a întrebat:

SALUT TPU, sunt intr-o situatie proasta din nou, am stat pana seara tarziu la pc povestind cu fata de care imi place, acum sunt pedepsit 1 luna, nu stiu cum sa tin legatura cu ea desi stie ca sunt pedepsit dar intr-o luna o pot pierde, o sa incerc sa ii mai dau un telefon cat de des posibil chiar daca si acela mi-e luat de catre parinti si voi incerca sa tin legatura cu ea dar nu stiu ma simt foarte foarte rau, in sensul ca dupa ce am ajuns aasa departe cu ea acum totu se duce de rapa iar sambata asta am ramas cu ea ca ne intalnim doar noi 2 dar pedeapsa asta ma face sa stau in casa, voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Vorbeste cu parinti tai si spune-le ce ne-ai spus si noua, ca iti e frica sa nu o pierzi si daca ei nu stiu despre ea povestestele pentru ca altfel nu prea cred ca o sa iti taie pedeapsa
spune-le ca nu ai nevoie sa stai asa de mult (si dale un timp razonabil) promitele ca nu o sa mai stai asa mult si spune-le ca daca te lasa ii mai ajuti si tu cu treburile de pe acasa happy poate asa sa le mai inmoi inima big grin
Sper ca am ajutat, bft happy

1 răspuns:
| rlk1234 a răspuns:

Pai.puteti sa va vedeti la scoala daca sunteti la aceea si incearca sati convinigi parintii sa te ierte, sa fi cuminte si chesti de genu.altceva nu cred ca poti facebig grin, si daca nu merge peste o luna ii vei spune ce s-a intamplat si daca si ei ii place de tine nu o vei poierde! noroc funda?big grin