| SorinRVN a întrebat:

sunt un baiat de 17 ani care pana acum a fost pasionat si prins mai mult in lumea asta a online-ului. Nu prea le aveam cu iesitul pe afara, dar cand aveam ocazia sa ies nu o ratam. Insa acum, e altceva, vreau sa imi fac prieteni reali mai multi, etc. dar nu stiu cum si de unde sa-i iau.

Adica ies in oras cu prietenii, dar ramane acelasi cerc restrans de prieteni. Vreau sa cunosc fete(ceea ce e cel mai important), sunt eu mai timid, dar reusesc pana la urma.

Ceea ce vreau sa va intreb, voi ce ati face? cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| CujbaCLD a răspuns:

Salut Sorin,parerea mea ar fi sa te apuci de un sport,ce crezi tu ca te pasioneaza,fie ca e inot,box,karate,fotball, acolo vor fi adolescenti cu, care sigur te vei imprieteni, din moment ce faceti acelasi sport, aveti aceeasi pasiune si puteti lega lucruri in comun. Sa iti da un exemplu : eu am 15 ani si anul trecut in vara am facut doar 2 luni de inot, din prima zi 2 baieti de varsta mea au venit sa ma incurajeze ca este usor sa inoti, iar 5 zile mai tarziu deja,imi facusem noi prieteni. Totul vine de la sine,doar ca trebuie sa mergi si sa faci ceva,indicat ar fi sportul, deoarece te si ajuta, te scoate din casa si cunosti oameni noi, legi prietenii prin intermediul acestui sport. Sper ca ti-am fost de folos, ma poti ajuta si tu pe mine cu o funda si sper sa iti faci prieteni noi.

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

E full de femei.jpg pe net care-i problema?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, incearca sa te duci la sala cu cativa prieteni, sa iesi in oras, sa-i suni si sa-i inviti sa iesiti pe undeva sa nu astepti sa fii tu sunat mereu! Cu cat iti vei mari grupul de prieteni cu atat iti vei mari si sansele de a gasi o fata pe placul tau.

| Resurrection a răspuns:

Intra intr-o comunitate noua, iesi din zona de confort.