| Davidroasv982 a întrebat:

Salut TPU, Sunt zodia gemeni si iubesc 3 fete, dar una ma atrage mai tare. Ana este zodia rac dar stiu ca gemeni cu rac nu prea se inteleg, dar mie imi place de ea. Pe cealalta fata o cheama Alexandra zodia berbec, dar o plac 60 la suta. Iar pe ultima, Diana, zodia inca nu o stiu, dar stiu ca este cu o clasa mai mica decat mine, deci sunt derutat si sunt suparat de 3 luni incoace. Parintii ma intreaba de ce sunt suparat si eu le raspund ca asa sunt eu. Nu pot sa vorbesc cu parintii mei despre asta deoarece stiu deja raspunsul pe care mi l-ar putea da "Hai ca te gandesti la femei, Vai ca aia e asa ca umbla cu mai multi baieti, Etc." Si mai bine sa nu le spun lor, mai bine sa va spun voua problemele pentru ca aici pe TPU simt ca unor oameni le pasa de altii si nu sunt rai cum sunt alti oameni, te judeca fara sa te cunoasca. Am fost in depresie foarte mult timp si abia am trecut de acea etapa groaznica. Deci TPU va rog din toata inima, nu pot dormi fara sa plang pentru ca daca ii spun adevarul lui Ana adica ca o iubesc imi este frica sa nu zica nu. Sunt in clasa a 8 a iar cand am venit la scoala asta in clasa a 5 a din prima cand am vazut-o mi-am dat seama ca o iubesc. Iubire adevarata pentru ca eu nu sunt materialist cum sunt altii, mie imi place sa respect omul care ma respecta si din clasa a 5 a pana in a 8 a ma gandesc sa ii spun dar nu am curajul deoarece ma inchid in mine si nu zic la nimeni ce am pe suflet. Acum spuneti ca trebuie sa gasesc o persoana sa vorbesc dar eu nu am incredere in nimeni pentru ca daca ii spun imi este frica sa nu zica la altul sau sa ii spuna persoanei respective ca o plac si imi este greu. Va rog TPU ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| LostForForever a răspuns:

Asculta cu atenție tineret in viața asta sa nu-ti fie frica de absolut nimic dar de absolut nimic du-te la fata asta pe care o iubești cu adevărat și spune-i adevarul spune-i ce simțit cu adevărat pentru ia spune-i ca de ani la rând ai așteptata momentul asta și ca o iubești cu adevărat niciodată in viața asta sa nu-ti fie frica săi spui omul pe care îl iubești adevarul adevarul pe care doar tu îl sti doar tu stii ce simți cu adevărat pentru fata asta pe care o iubești cu adevărat du-te cu curaj i-ați inima in dinți și curaj și du-te spune-i adevarul altfle o S-o pierzi și îți vrei regreta existența tot restul vieți tale om nu o sa mai fi vei regret toată viața ta ca exiști și ca trăiești du-te spune-i ce simți pentru ia cu adevărat curaj și bărbat lasă scuzele deoparte lasă timiditatea deoparte lasă emoțiile du-te spune-i ce simți tu cu adevărată Petru ia ai grija de tine și Anunță-mă și pe mine să-mi dau un mesaj in privat sau sa vi aicia să-mi spui dacă ai reușit bafta ai grija de tine îți tin pumni să-mi spui te rog frumos dacă ai reușit

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imi este frica sa nu zica nu. Dacă zice nu, te duci la cea cu 60%. Dacă zice și aceea nu, te duci la a 3-a.
ma inchid in mine. Ca să rezolvi, trebuie să te deschizi.

| elennax a răspuns:

Nu zic ca zodiile nu pot fii "accurate", dar nu te lua doar dupa zodii. Incearca-ti norocul cu cea care iti place cel mai mult.