| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Știu ca poate aceasta intrebare pare ciudată sau cringe, dar eu vreau doar sa mi se lămurească un lucru. Am 14 ani si sunt impreuna cu un barbat de 36 de ani...Este relație de la distanță, el este foarte drăguț cu mine, nu m-a învățat niciodata lucruri rele, asa cum au facut-o altii de o seama cu dânsul. Prima oara cand a aflat câți ani am a zis ca nu putem avea o relație dar dupa...am avut. El a fost mereu o pers fff ok cu mine si m-a cam ajutat in orice putea și mentionez ca suntem împreuna de 2 ani si nu ne-am vazut niciodată, de altfel el nu a tras niciodata de mine sa ne vedem sau sa facem sex. Daca era unul pe interes nu si pierdea 2 ani cu mine.Totuși, întrebarea mea este cat de normală este relația noastră având in vedere diferența de vârstă.Nu-mi pot scoate din cap gândul ca asta se numește pedofilie chiar daca el nu mi-a facut nimic rău

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vai de maiculita mea, un baitel de 14 anisori sa aiba sex cu un barbat de 36?

Ala este PEDOFIL si relatia asa NU este una nromala!

Spune-le parintilor tai si anuntati imediat Politia!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Total anormala
si
total ILEGALA.
Ar trebui sa iti anunti parintii cat mai repede si ei sa anunte autoritatile. Personajul respectiv poate fi foarte periculos pentru copii

| dullcat a răspuns:

Buna.Imi pare rau, dar eu sunt total impotriva pedofiliei.La 14 ani nu este nimeni capabil sa inteleaga ce se intampla in astfel de cazuri, sa faca conexiunile necesare in creier, si crezi ca tot ce zboara se mananca.Iar ca adult, daca esti atras de copii, ai o problema grava la rotitele de acolo sus. Omul acesta ar putea sa-ti fie unchi. Nu te scarbeste acest gand? Daca duci lipsa unei figuri parentale masculine, pot intelege de ce totul ti se pare normal, insa crede-ma ca nu e. DELOC.Nu poate iesi nimic bun din aceasta relatie.

Sa inteleg ca ati inceput cand tu aveai 12 ani, daca aveti deja 2 ani impreuna? Ce face acest individ se numeste grooming si in locul tau as avea foarte mare grija. Tu zici asa, ca tine la tine altfel nu pierdea 2 ani. Totusi, e foarte usor sa vorbesti pe net cu mai multe persoane deodata. Poti da exemple clare despre cum te-a ajutat? Merita sa pierzi 2 ani si sa obtii apoi sute de mii de euro din exploatarea sexuala a acelei fiinte. Deci ai grija daca va intalniti vreodata sa iti propune sa mergeti nu stiu unde, fiindca au existat multe astfel de cazuri.Le-au rapit folosind the boyfriend method.Se dau drept oameni cumsecade pana le cazi in plasa, te indragostesti de ei si apoi Dumenezeu stie ce se intampla cu tine si unde ajungi, dar cert e ca nu mai ai niciun control asupra vietii daca sfarsesti pe mana lor.

| VoidEternal a răspuns:

Nu stiu ce inseamna pentru tine relatie. Voi practic vorbiti si cam atat. Dubios, oricum, mai ales el.

| haileewatson a răspuns:

Vai de capul meu, de 2 ani? Adica de la 12 ani?

Bai copilule, esti victima unui pedofil online. Blocheaza-l urgent si suna la politie sa-l denunti (nume, locatie, tot etc).
Cica "nu mi-a facut nimic rau" laughing in afara de faptul ca te-a manipulat si santajat emotional? In afara de faptul ca probabil omul mai are inca 10 "relatii online" cu alte minore? Sau probabil in viata reala are acte sexuale cu alti minori? In afara de faptul ca omul e bolnav psihic?

La prima oportunitate de a te intalni in viata reala te va asalta sexual, sau alte lucruri mai nasoale: santaj etc. dupa care vei veni pe TPU sa te plangi de ce ti se intampla.

Parintii tai unde sunt?

Asta nu e "relatie" laughing. Ce fel de relatie e asta in care in 2 ani de zile nu te-ai vazut niciodata cu el? Pe langa faptul halucinant ca e un om de 36 ani.

"Nu-mi pot scoate din cap gândul ca asta se numește pedofilie chiar daca el nu mi-a facut nimic rău" - ba da, se numeste pedofilie si grooming.

Am intrat doua secunde pe contul tau si am vazut ca spuneai ca ai ganduri suicidale. Deja se manifesteaza toate aceste trairi ale tale. Probabil parintii tai nu sunt langa tine, dar te sfatuiesc sa suni la protectia copilului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la inceput tind sa cred ca acest individ este unul dubios. De ce ar accepta el sa converseze si mai ales sa aiba o relatie "la distanta" cu un copil, ca asta esti la 14 ani, copil?
Nu te lasa manipulata. Chiar daca s-a purtat foarte dragut cu tine, mai tarziu iti poate propune sa va intalniti si sa te determine in asa fel incat sa o faci fara a le spune parintilor despre el. Cine iti vorbeste frumos, e mai periculos, nu uita asta.
Pe internet totul pare roz dar realitate nu corespunde de cele mai multe ori cu virtualul.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

" chiar dacă el nu mi-a făcut nimic", are 36 ( este un adult în toată firea) care în loc sa găsească o femeie de vârsta lui, te a ales pe tine o fetita.
Și tu chiar crezi ca în ăștia 2 ani ți a fost % la % loial tie?
Poate pe lângă tine mai are vreo 10, tot cu zăhărelul le învârte.
Oamenii nu sunt de multe ori ce par a fi, mai ales pe internet.
Evita cât poți să te întâlnești pe viitor cu acesta, ești încă mica și nu realizezi ca el poate și fără să vrea o sa te manipuleze emoțional și o sa profite de faptul ca are mai multe experiente de viata.
+ Acum ca acum, dar o sa îmbătrânească super treptat și când tu o sa lucrezi, el direct la pensie, mai bine îți alegi o persoana potrivita vârstei sau te axez pe studii.
Mai bine ieși afara cu Mihai tot de 14 ani de cât cu tipul asta de 36( care îți poate fi și tata)

| VelicanEmilia a răspuns:

Deja ma doare capul!
100% pedofil

| Alexei123 a răspuns:

Sora mea, asculta aici la mine, el batran tu tanara, nu e ok. Nu conteaza ca nu te-a pipait (inca). Spune-le parintilor tai sau daca nu vrei, intreaba psihologul scolii. Ideea de baza este ca nu este ok, nu conteaza cum se comporta cu tine, un barbat intreg la cap de varsta lui nu s-ar pune cu o fata tanara la primul ei buletin.