| deniiiiii a întrebat:

Salut TPU,va rog sa ma ajutati.Acum vreo 3 luni mi-am cumparat un Lg Optimus Sol, iar de 2 saptamani dupa ce vorbesc la el,mi se inchide sau nu stiu, imi dispare tot. Trebuie sa scot bateria ca sa mearga din nou.ce e de facut? dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| DoodleEver2 a răspuns:

Tu nu esti in stare sa ii faci nimic, ceva de genul pateam si eu... se bloca si nu mai mergea nimic si trebuia sa ii desfac carcasa si sa ii scot bateria apoi sa le bag pe toate la loc si sa il repornesc. Daca inca este in garantie du-te la un centru ceva, eu asa am facut si mi-a spus ca nu e deloc bine sa scoti bateria si sa il redeschid si ca am facut bine ca am venit cu el

Succes, o zi buna