| LukaRaw a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.
Am de facut o alegere foarte importanta pentru viitoru meu si chiar nu stiu ce sa aleg.
Deci, nu stiu pe ce profil sa ma duc, sau la ce liceu sa ma duc.
Am de ales asa :
Profil mate-info
profil stiinte ale naturii
sau Academia de Politie.
Care credeti ca mi-ar asigura un viitor mai bun? Dau fundita :3.

3 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Sa inteleg ca esti in clasa a 8-a?
Ok, pai daca vrei un job in politie, poti face orice liceu vrei, iar profil...am inteles ca la filologie ar trebui sa mergi, daca nu ma insel.Eu sunt la mate-info si dupa ce voi lua bacul, voi merge la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti.
http://www.academiadepolitie.ro/root/studii/admitere/subiecte/subiecte.html
Pa :-h!

| Alexa37 a răspuns:

Nici eu nu stiam la ce sa merg. Si pana la urma m-am decis sa merg la mate-info. iar acuma sunt la facultatea de matematica si informatica happy. Asta iti asigura un viitor destul de bun, deoarece ai multe variante. Dar nu prea conteaza profilul din liceu este mai importanta facultatea pe care o alegi. Alege doar ceva ce iti place. sau crezi ca ti-ar placea. Bafta

| LukaRaw explică (pentru Alexa37):

Din a 5-a tot tin sa merg la mate-info, dar dupa ce m-am documentat putin, am aflat ca trebuie sa tocesc mult pe acest profil, iar eu nu ma prea pricep la asta... Iar la academia de politie imi e frica sa nu pic proba sportiva, in rest stiu 100% ca le iau cu brio.