| anonim_4396 a întrebat:

Va rog urgent, desi o sa vi sa para ceva pueril si prostesc dar sunt un adolescent timid ( 21 ani ) si am nevoie de ajutor : am iesit cu o fata in parc de mai multe ori, ne-am tinut de mana, ea a facut pasul asta, m-a mai pupat pe obraz, am condus-o acasa dar NU GASESC CURAJUL SA O SARUT, desi ea se mai uita la mine si clipeste des fara sa zica nimic, ma mai saruta pe brat dar tot nu gasesc momentul si curajul, va rog ceva sfaturi straight face multumesc happy

Răspuns Câştigător
| HasisS a răspuns:

Gasiti un moment,de intimitate,cand sunteti cat de cat aproape unul fata de celalalt si iti indrepti capul usor spre ea. Daca face si ea acelasi lucru,este bine si continui pana o saruti. Daca nu se ''apleaca'' si ea,poate e bine sa gasesti alt moment.
Bafta,si CURAJ! Si eu mi-am pierdut ani grei din viata cu timiditatea, si acum am trecut de faza aia.Te sfatuiesc sa faci si tu acelasi lucru si sa iei o atitudine gen ''bag ****, ce mi se poate intampla?''

Bafta multa.

4 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Bea Tuica inainte sa mergi la intalnirehappy

| HD_9182 a răspuns:

Ar trebui cand ajungi langa casa inainte sa se bage in casa sa ii dai un sarut, dar nu rapid...mai usor ''un fel de slow motion'', dar nu din ala ca la filme. si vezi daca se trage sau sta.
Respiri adanca de 5 ori si incerci [fara sa te vada ca atunci zice ca esti o ''femeie'' ca nu ai curaj sa saruti o fata''

| ItsMyTime a răspuns:

Adolescent esti de la 14 la 20 de ani u ca baiat dar sa trecem peste asta uite de fiecare data cand iti pierzi curajul gindesteteca daca nu o saruti vri pierde totul si va trebui da traiesti cel mai rau cosmar si sa vezi ca silit o sa o saruti si asa apare curajul. dpa aia te gandesti ca ai mai facut asta si nu e nimic ce sa te sperie. Sper ca te-am ajutat.

| katalyn27 a răspuns:

Nu prea avem cum sa te ajutam, profita de ocazie, ia-ti inima in dinti si sarut-o, traieste clipa, nu mai ezita.