| Matei_Alexandru_1996 a întrebat:

Salut TPU! Voi cum ii convingeti pe parintii vostri sa va lase sa va cumparati un lucru pentru care aveti bani, dar ei nu sunt de acord sa va lase sa il cumparati pe motiv ca aveti deja destule electronice?

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De obicei nu îmi ia prea mult timp să-i conving.
Le vorbesc despre cât de mult m-ar ajuta respectivul produs (nu prea-mi iau lucruri inutile) și sunt de acord.
Baftă!

| DracusorImpielitat a răspuns:

Spune-le cum te-ar ajuta si ca te-ar putea ajuta si la scoala (daca se poate) si ca face ceva in plus fata de celelalte electronice.

| sayWhaaat a răspuns:

Pai daca ai bani, ce treaba mai ai cu ei?

| marciana a răspuns:

Pai spune-le ca lucrurile noi sunt mai interesante si, chiar daca par inutile, cel putin iti plac tie.

| Aηdяєєa a răspuns:

Ce vrei sa iti cumperi? smug
Curiozitatea...