| Blu3Boy a întrebat:

Vreau sa ma fac sofer de tir. Spuneti-mi si mie ce studii imi trebuie, ce categorie la permis etc. Vreau sa stiu absolut totul ce imi trebuie! Cel mai argumentat raspuns primeste funda! Scz categoria

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere, in principal Regulamentul de aplicare a Codului rutier, aprobat prin HG 1391/2006, art.30, 33 si 40, ai nevoie de cel putin 8 clase, permis de categoria CE si varsta de cel putin 18 ani. Restul il inveti la scoala de conducere. Numai bine!