| cre555Hz a întrebat:

vreau sa strang bani de laptop... stiti niste tehnici de economisere a banilor care m-ar ajuta?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Daca fumezi, sa zicem un pachet pe zi in valoare de 15 lei, ai economisi cam 450 lei pe luna.
sau, in loc sa iti cumperi apa de la magazin, bea apa de la chiuveta.

gaseste-ti de lucru, asta daca nu lucrezi deja,
sau daca nu mai stai cu parintii, muta-te la ei o vreme, sau foloseste mai putin curent/gaz/ whatever.

in afara de astea nu prea cred ca mai ai alte variante.

1 răspuns:
| EuDeeu a răspuns:

In primul rand reducerea cheltuielilor adica un stop cu niste cumparaturi care nu-ti trebuiesc cu adevarat, in fiecare luna iti pui bani deoparte unde nu te atingi de ei (nu neaparat in fiecare luna, mereu cand castigi cate un ban mai pui si deoparte) si daca ai varsta necesara poti sa iti faci rost si de cate un job periodic.