| Adrian1331 a întrebat:

Salut.Trebuie sa ma duc la ziua unei fete...problema e ca nu stiu ce cadou sa ii cumpar, si pe langa asta as vrea sa ii cumpar un trandafir si sa ii zic un mesaj mai subtil care sa spuna ca o plac.In final intrebarea e ce cadou sa ii cumpar(vreau ceva pana-n 70 de lei,fara lantisoare,bratari,haine, jucarii din plus sau din-astea) si ce sa ii zic cand ii dau ca sa isi de-a seama ca o plac...

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Pai...un trandafir mi se pare ceva special.Sunt fata si asta mi-as dori sa primesc asta de ziua mea cand un baiat imi zice ca ma place.Dar ai putea sa ii dai si o ciocolata sau o trusa de machiaj pe langa trandafir.
Daca vrei sa ii spui indirect ca o placi:

"Cand te-am vazut prima data stiam ca imi vei deveni buna prietena, m-ai ajutat si m-ai facut sa ma simt mai bine cand imi era mai greu, iti sunt indatorat pentru asta.Acum esti mai mult de-atat si sper ca ai acelasi sentiment cand ma vezi sau te gandesti la mine, da-mi un raspuns si voi intelege, nu te oblig cu nimic.
Cu dragoste,
bunul tau "prieten"..."

Daca vrei sa fie direct:

"Am strans din dinti si m-am rascolit de emotie cand te priveam.Am sentimentul ca innebunesc cand ma gandesc la tine, astazi este ziua in care mi-am strans curajul si am avut puterea de a veni in fata ta sa-mi astern sentimentele pe aceasta foaie de hartie.Te iubesc si daca vrei sa ramanem in continuare prieteni voi fi de acord.Nimic nu e mai important pentru mine in clipa de fata decat raspunsul pe care mi-l vei da.Pastreaza acest trandafir ca amintire din partea prostului care a innebunit dupa tine stiind ca meriti mai mult de-atat."

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Ia-i doar un buchet mare de flori sau un buchet ceva mai mic si ceva sa-i ramana de la tine, eu zic ca o bratara ar fi un accesoriu foarte apreciat. Ceva micut si finut din argint.