| costincodrin a întrebat:

Salut, trec în a 6 a. Vreau să stiu și eu cum e.

(Știu că va fi fizica) + despre ce este vb in fizică? Cum vi s-a părut vouă clasa a-6a?

Răspuns Câştigător
| Gabi789 a răspuns:

Salut! În fizica, scopul ei pricipal este de a înțelege, noi oamenii, cum se comporta universul.

Puterea electrica aparține fizicii. *un exemplu*
Dacă înveți o sa ți se pare easy, dacă nu. Bafta big grin

~Peace~

5 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu n-am înțeles nimic din fizica asta, poate înțelegi tu big grin
Dar mna, în a 6-a e mai greu! De aici începe „perioada mai grea" a școlii să zicem. Ai teme mai multe, mai mult de învățat, etc. Și nu știu dacă o să reușești să ți pasul, dar încearcă!
În a șaptea e și mai greu, d-apoi în a8-a? Gândește-te cum e la liceu! Fi fericit că ești doar a6-awinking

| lilith16 a răspuns:

A fost cea mai chill perioada a mea, depinde si de tine dar fizica de a 6 a nu e deloc grea, sau in general ce inveti, nu e greu

| Anonima32145 a răspuns:

Eu, fiind varza la matematica, biologie si chimie a fost oribil. Totusi am avut noroc de profesori buni. Se spune despre clasa a 6-a ca e cea mai grea (adica multi spuneau asta), dar nu e deloc adevarat. A fost un an normal pentru mine, eu fiind o anti-sociala, nu am fost populara... Daca te pricepi la matematica, fizica e super usoara. Dar daca esti mediocru, cum am fost eu o sa fie mai greu. Oricum nu-ti inchipui ca o sa ramai corigent. Nu cred ca te lasa cineva corigent la fizica. Bafta in continuare!

| NVSCS555 a răspuns:

Eu am terminat clasa a 6- in iunie.A fost ok! Fizica este usoara(dar grea daca nu inveti).