| MaX20 a întrebat:

Trec in clasa a 9 a la un liceu la distanta de 20 km de casa mea.Parinti vor sa stau la internat,iar eu sa fac naveta(este autobuz) pentru ca am prietenii care fac naveta, colegii.Imi dati va rog sfaturii?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca, naveta ar fi cea mai buna solutie!
Sunt prea multe dezavantaze daca stai la camin si este din mulet puncte de vedere mai sanatos sa faci naveta, in fond, nu-s decat 20 km care nu-i mare lucru sa o faci un jumatate de ora cu autobuzul.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Convinge-i să fie de acord cu tine, dacă țin la tine îți vor accepta hotărârea.