| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a 9- a si voiam sa stiu cum su t testele initiale. V-ati descurcat? S-au trecut notele in catalog? Tin minte ca in 5-8 nu se treceau.

1 răspuns:
| Aprettylittleliar a răspuns:

Bună! Ţin să te anunţ că acum doi ani, când eram eu în clasa a noua, am dat teste iniţiale care au fost cam greuţe şi am luat note care nu prea se asemănau cu nivelul meu de dinainte. Însă, dificultatea depinde de ce vrea profesorul să dea. În ceea ce priveşte trecutul în catalog, unii profesori ar putea să vă ameninţe că ar face-o, însă este interzis prin regulament să se treacă notele de la testele predictive, aşa că niciun profesor nu va trece vreo notă în catalog, chiar dacă la început ar susţine asta sus şi tare. Sper că ţi-am fost de folos! Pupici :*