| LaraCristescu a întrebat:

Trec in clasa a IX-a si voiam sa stiu cum sunt testele initiale. V-ati descurcat? Cum au fost notele? S-au trecut in catalog? Tin minte ca in V-VIII nu se treceau. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| jaqen a răspuns:

Deci vrei sa faci impresie buna, am ghicit? big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de școală/liceu. La noi se trec notele ca să nu corecteze doar ca să-și piardă timpul.

| yoana98 a răspuns:

Testele intitiale dupa parerea mea sunt o pierdere de timp. Notele teoretic nu se trec. Acum depinde de profesor. La mine la romana profa nu a trecut nota decat celor care au vrut.
P.s: La ce liceu ai intrat?

| jaqen a răspuns:

Eu nu tin minte sa fi dat, poate doar la cateva materii. Daca se dau, se dau pentru ca profesorul respectiv nu va cunoaste si vrea sa vada nivelul clasei. Este doar ceva orientativ pentru el, nu se trec.

Relax, mai ai 3 saptamani de vacanta laughing

| LaraCristescu explică (pentru jaqen):

Ma gandesc de pe-acum daca trebuie sa recapitulez ceva, ma gandeam ca daca e doar orientativ si iau o nota mai mica o sa incerc sa invat mai bine la materia aia, sa-i demonstrez ca totusi invat, de asta o iau din timp.I-am intrebat pe mai multi si, ca si tine, mi-au intarit opinia. Merci de raspuns!

| jaqen a răspuns (pentru LaraCristescu):

Deci vrei sa faci impresie buna, am ghicit? big grin