| AndreiSu a întrebat:

Cum sa inteleg c++ timp de 3 luni, vara asta? Mi-am cumparat o carte (1500 de pagini sad ) dar nu prea stiu cum sa procedez.
Mersi! Cel mai bun sfat funda!

Răspuns Câştigător
| κλάους a răspuns:

Pentru inceput, te sfatuiesc sa vezi bazele limbajului aici: http://thenewboston.org/list.php?cat=16 Sunt 73 tutoriale video, facute de cineva care explica foarte bine si inveti foarte repede (eu de acolo am invatat ceva, pentru ca unele chestii le stiam (daca programezi in alt ceva, poti sa te adaptezi foarte repede la un nou limbaj de programare)).

Te sfatuiesc sa nu te grabesti, si sa nu treci de la un video la altul daca nu ai invatat ceva din anteriorul si, bineinteles, sa instalezi un compilator in calculator, pentru a face exemple si tu (acesta este cel mai bun mod si cel mai simplu de a invata).

Dupa ce le-ai vazut, poti citii cartea (totusi, cu internetul din zilele noastre, o carte despre un limbaj de programare este = 0 ).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ce carte ti-ai cumparat, daca ai nimerit una care te baga direct in "paine" nu prea ai facut bine
Cauta pe net tutoriale despre c++ ca sa intelegi pentru inceput

| silvershark a răspuns:

Citeste pe net informatii si aplicatii C++, dar instaleaza-ti si pe PC programul si pe parcurs ce inveti aplica si cateva proceduri simple in program.

Bafta!