| Guardian0 a întrebat:

Salut tuturor. Acum cateva minute mi-am curatat tenul (am cosuri) cu bicarbonat si apa si, din curiozitate, am adaugat si putina sare. Am observat ca intr-o particica de piele, mi s-a inrosit pielea. Este o arsura? Se poate remedia? In cat timp?

P.S: Luni plec la mare :-s

Răspuns Câştigător
| Mikhtarian a răspuns:

Incearca o crema de hidratare, e din cauza sarii.

2 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Nu e nimic grav, pana maine probabil va trece.Tu ai probabil tenul sensibil si s-a iritat din cauza sarii.
Te pup! :*

| Mariaaa234 a răspuns (pentru EmaEmax):

Da sau poate te-ai frecat peste acel loc de mai multe ori si pur si simplu sa inrosit.