| Amachia a întrebat:

Salut tuturor.Am si eu o intrebare si promit ca voi da funda celui mai bun raspuns.
Aseara am avut cel mai ciudat vis. L-am visat pe fostul(m-am despartit de el acum cateva luni bune, din toamna chiar si de atunci nu ne-am mai vorbit, nu ca ne-am fi certat sau asa ceva dar pur si simplu el nu a mai zis nimic, iar cand il cautam eu decat imi spunea bine ma joc sau stau tu cf si apoi nu mai zicea nimic.ma evita stiu!)Eu inca mai simt ceva pentru el pentru ca nu ma pot obisnui cu ideea. El si-a reluat relatia cu una cu care a stat inainte sa stea cu mine.
Asa si acum sa revenim...am visat ca eram cu ei trei si el a spus ca vrea sa se desparta de ea, si ea a intrebat, de ce mergi cu ea nu?(adica cu mine)si el nu a zis nimic si i-am zis eu ca nu conteaza cu cine ramane si asa nu tine la tine.Si apoi eram pe o sosea terebuia sa ma intalnesc cu el sa ii dau niste hartii si era noapte. A ajuns langa mine si s-a dat prietenul lui jos din masina ca sa ii dau alea si mi-a zis sa merg cu ei sa se plimbe. M-am urcat in masina si tot prietenul lui mi-a zis ceva de genul "stii cat tine baiatul asta la tine?" si eu nu am zis nimic ne uitam unu la altu si la un moment dat m-a luat in brate si ne-am sarutat si de atunci nu mai stiu nimic.
Si habar am ce inseamna asta. Poate cineva sa imi raspunda? Nu am mai auzit de mult de el.insa ieri mi-a zis o prietena ca l-a vazut cu aia cu care e acum, dar nu am simtit nimic, eram chiar indiferenta...Insa,sincer mi-e dor de el...

Răspuns Câştigător
| Ederuta a răspuns:

Nu are el nici o legatura cu visul tau...Cred ca tu te gindesti prea mult la el, dar uneori visele nu au nici o semnificatie :*

5 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Se spune ca atunci cand cineva adoarme cu gandul la tine il vei visa noaptea. Poate ca se gandeste la tine, si undeva in subconstient vrea sa va inpacati, doar ca nu-si da seama inca.

| Ederuta a răspuns:

Nu are el nici o legatura cu visul tau...Cred ca tu te gindesti prea mult la el, dar uneori visele nu au nici o semnificatie :*

| Ioana998814 a răspuns:

Cred ca inseamna ca ar vrea sa va impacati, sau ca inca se mai gandeste la tine, ca ati mai putea avea o sansa... ceva de genul asta.

| kdnkdf a răspuns:

Ii e mila de aceea fata sa se desparta de ea, poate sta doar asa cu ea, dar tot pe tine te iubeste si tot tu esti viata lui! Nu se impaca cu tine pentru ca ii e frica sa nu il refuzi si sa il faci sa sufere.ori poate fi doar un vis.dar de obicei acesta e un deja-vu. Daca il mai vezi intreaba-l daca mai tine la tine si ii zici a iti spuna adevarul, fara teama. Daca tu il mai iubesti iar el nu o mai iubeste pe aceea fata de ce nu va impacati?winking

| petruclaudiu78 a răspuns:

Ce poate sa insemne?
Pornind de la ce ti-a zis prietena ta, partea din creierul tau care e responsabila de producerea viselor, a facut un scenariu, bazat si pe alte experiente anterioare, precum si pe dorintele si asteptarile tale (vezi replica:"stii cat tine baiatul asta la tine?").
Nu e vorba in niciun caz de vreo premonitie sau mai stiu eu ce.