| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Prietena mea cea mai buna si gasit inca o prietena pe care o considera cea mai buna, dar mie imi zica intr-una ca amandoua ii suntem cele mai bune prietene! Noua ei prietena se lauda intr-una in fata mea ca ia ar fi o prietena mult mai buna pentru ea decat am fost si sunt eu.Acea fata pe la spate o face proasta pe prietena mea.Am incercat sa-i explic prietenei mele ca noua ei prietena nu este ceea ce pare si ca pe la spate o face proasta, dar ea tot o considera cea mai buna prietena! Am inceput sa ne certam cam des din cauza asta! Am pus-o sa aleaga intre mine si ea si ne-a ales pe amandoua! O cunosc de cand de cand eram mici! Ce spune-ti ar trebui s-o consider cea mai buna prietena? Tin sa mentionez ca ea a fost plecata in Spania si s-a intors acum cateva luni! Multumesc mult pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinceră să fiu aşa zisa ta "prietenă" ar trebui să aleagă,ori alb ori negru,pentru că grii nu se poate. Tu sau ea,e simplu.
Dar nu înţeleg de ce te "consumi" atât pentru o prietenă. Cea mai adevărată prietenă pe care o poţi avea este mami tău. Ea niciodată nu te va trăda,ea te cunoaşte cel mai bine,niciodată nu te va sfătui greşit sau în favoarea ei,nu-ţi va fura iubitul,nu se va da prietena altei fete ş.a.m.d. Înţelegi? Nu te mai agita atât pentru "prietena" ta. Dintr-o ceartă se poate ajunge la ceva mai grav...te poate face de râs în faţa altora,te poate bârfi. Dacă ştie vreun secret de-al tău este posibil să-l împărtăşească şi altora,pentru simplul fapt că v-aţi certat. De aceea nu trebuie să ai încredere în oricine. Înţeleg a-ţi petrecut atâta timp împreună,aveţi atâtea amintiri etc împreună, dar nu-ţi pune încrederea în ea dacă nici pentru ea nu ştie să aleagă.
"Spune-mi cu cine te împrieteneşti, ca să spun cine eşti!"
O zi minunată în continuare!

3 răspunsuri:
| Oti a răspuns:

Da.Nu poti opri un prieten bun sa isi gaseasca alt prieten.Fiecare are mai multi prieteni altii cei mai buni altii amici.Incearca sa te intelegi si tu bien cu noua prietea a prietenei tale si asa sa fiti toate 3 cele mai bune prietenehappy:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am impacat cu prietena mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mă bucur pentru voi.
O zi minunată în continuare şi ai grijă!