| love_4320 a întrebat:

AM nevoie de un ajutor. Am in clasa o prietena foarte buna, de mici suntem prietene. Dar mai este si o colega, care mereu se baga. Nu ma deranjeaza ca vorbeste cu dinsa, dar ea tot timpul ii spune lucruri rele despre mine prietenei mele. Cum sa procedez? Ms)

2 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Pai prietena ta care te stie de mica daca intr-adevar iti este buna prietena nu ar trebuie sa aplece urechea la toate barfele, nu ai ce face decat sa vb cu ea sincer si sa ii spui ca aceea fata vrea sa o intoarca impotriva ta spunand lucruri rele despre tine.Incearca sa vorbiti deschis succes

| hai_si_tu a răspuns:

Vorbele, colegei rele, sunt adevarate? Daca nu, puteti purta o discutie toate 3. o vei da de gol pe colega rea, prietena ta isi va da seama ce fel de persoana este.