| DarkNight123 a întrebat:

Salut va rog ajutati-ma si pe mine cum dau ban dati-mi un exemplu ce scriu in consola de ex vreau sa ii dau ban lui Popescu cum scriu in consola amx_ban Popescu 30 (Motiv) Nu scurta e bine asa? dau funda scuze categoria big grin

2 răspunsuri:
| NuCa20 a răspuns:

Amx_ban pop 30 d'aia
e de ajuns sa ii scrii doar 3 caractere din nume ca sa ii dea ban lu popescu, daca mai e vreo unu pe server popa, atunci ar trebui sa scrii 4 caractere adica
amx_ban pope 40 d'aia iar el va lua ban timp de 40 min cu motivul "d'aia"
insa pe unele servere exista un bug legat de comanda asta si de preferat ar fi sa dai banul asa :
amx_addban popescu 40 d'eaia
ca sa ii dai ban permanent inloc de 40 sau orice valoare vrei tu, pui 0. spre exemplu
amx_ban pop 0 CODAT

| Frumosu1234 a răspuns:

Salut! Pentru ai da ban pe ip scrii intai in consola amx_showip (daca a iesit de pe server scrii in consola amx_last si il cauti dupa nume si ii iei ipul) ii copii ipul. Dupa scrii in consola amx_banip "playerul" "ipul" "timp" "motiv"(daca nu merge pui la urma timp si penultimul motiv). Iti recomand sa-i dai amx_banip deoarece poate da reconnect la internet si poate intra din nouwinking