| ShutUpAndSmile a întrebat:

Voua cum vi se pare viata de licean in general? tongue Pentru mine e nasoala...

2 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Nu e deloc cum mi s-a spus. Mi s-a spus că mă voi integra greu, că ne vom împrieteni greu(colegii), că cei din clasele mai mari vor râde de noi etc. În generală toţi profesorii ne spuneau "lasă că veţi vedea voi, la liceu profesorii nu vor mai fi la fel de indulgenţi ca noi, nu vor sta la poveşti cu voi, dacă nu aţi învăţat lecţia, nota 2, fără discuţii" când de fapt nu e deloc aşa.
Nu s-a luat nimeni de mine, toţi colegii ne-am împrietenit repede, deşi ne mai certăm, la început ne înţelegeam bine toţi, nu a râs nimeni de mine, profesorii fiind mult mai de treabă şi mai înţelegători ca cei din generală.
Mi se pare ok, e mult mai bine decât în generală. Mie-mi place. Pentru tine de ce e nasoală?

| ShutUpAndSmile explică (pentru wforweirdo):

E groaznic. Am niste colegi de iti vine sa ii dai pe toti cu capul de pereti, profesorii sunt fitosi si unii sunt niste comunisti. Eu as face orice sa fiu iar la generala, unde sincer am avut si eu profesori indulgenti si mai stiu eu cum dar era perfect. :X In plus fostii colegi erau de nota 20. Am facut parte dintr-o clasa extraordinara, cu o diriginta super. As prefera sa dau de 100 de ori examenele acelea de la sfarsitul clasei a 8a, numai sa stiu ca sunt si eu din nou la generala, unde a fost si o sa fie pentru mine cel mai bine. :X