| xXx_6498 a întrebat:

SALUT, vreau sa am apuc de cantat la chitara, chiar am ganduri serioase cu asta, si vreau sa-mi cumpar o chitara, cred ca la inceput e mai buna unua calsica, de unde as putea sa cumpar?(sa fie pana in 2 milioana, asa am auzit la un prieten)

3 răspunsuri:
| iulyspy a răspuns:

Nu clasica pentru ca o sati nenorocesti degetele!
Cu acustica sa incepi.
Eu mi-am luat de pe www.fly-music.ro la 269 de RON cam asa fara taxa de livrare (de vreo 20 lei, care nu e inclusa in pretul chitarii) cu husa, 2 pene, neagra:x http://www.fly-music.ro/......c-set.html e de calitate si eu cant la ea foarte bine, are corzi de calitate.

| Niros19 a răspuns:

Da trebuie sa incepi cu una clasica si eu invat trebuie sa iti iei una mai proasta sa inveti acordurile si chesti apoi dupa ce sti sa canti vei avansa la chitari mai bune dar cred ca ar trebui sa te consulti si cu un profesor oricum sunt magazine de muzica acolo vei gasi chitara sport la invatat

| Niros19 a răspuns:

A da am uitat sa adaug ar trebui sa iei cu corzi de plastic alea sunt cele mai bune la inceput