| ady_4274 a întrebat:

Cum sa am o voce frumoasa adica sa cant bine nu am mai cantat pana acum si vreau sa ma apuc sa cant hip-hop si daca puteti raspunsuri serioase si id ul de messenger ciao

8 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Toata treaba e sa exersezi. In hip hop nu ai nevoie de voce. Ai nevoie de flow. Adica cuvintele sa pice bine pe tobe daca intelegi ce vreau sa spun. Acest flow incepi sa til formezi dupa ce treci de vreo jumatate de an de practica.

| LoLo a răspuns:

Iti spun eu...big grin
deci...

i-a un pahar si pune in el galbenus de ou si cu zahar...[1 galbenus si 1/2 zahar]

apesteca si pe urma mananca, te ajuta la voce kiss

BAFTA!

| bnj a răspuns:

Ady, hip-hopul nu se canta. Gandesti, traiesti, simti, judeci apoi iei un creion, devii orb si scrii ce simti. "when I write rhymes I go blind and let the Lord to His thing". Apoi il imbraci sub forma de muzica si il expui lumii.
Daca vrei doar sa canti, apuca-te de muzica usoara, in hip-hop sau in rap este vorba de mesaj, nu de voce!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic eu am o voce care seamana cu a lui miley cyrus dar asa o am din nastere! nu stiu ce sa iti zicthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate l'ai auzit vreodata pe tatae live? ce mai vrei a ajuns in varf cu o voce de kk.restu trupei canta bine da el e la pamant! eu am un album de 17 melodii facute de mine in totalitate.negativ, versuri absolut tot...deci nu e greu sa faci muzica ci e greu sa ajungi sus langa parazitii, codu penal, bug.RESPECT

| Bmk_Älex_1992 a răspuns:

Salut, eu cand fumez am vocea putin mai groasa thinking si imi pica mai bine sa cant cu ea asa incearca si tu. tongue

| Fluturash_3549 a răspuns:

Vocea e data de la mama naturaalaughing(Dumnezeuwinking )ea trebuie prelucrata!
daca ai voce dar nu e prelucrata incearca sa faci cateva cursuri de conto!
daca ai vocea cat sa se sparga geamurilelaughing mai bine lasa`te sh apukte de altceeva>big grin

| cata_5027 a răspuns:

Acum in Romania e cam greu sa faci ceva in Hip-Hop. Toti canta si nimeni nu mai asculta. Vocea daca vrei ti-o poti modifica, sunt programe pe net care te ajuta sa faci asta, in schimb nu vei mai fi original! Iar la faza cu cantatul bine. tine de tine cat de bine poti tu! Dar e cam greu in Hip-Hop in ziua de azi si ca sa te asculte lumea trebuie sa vii cu ceva nou si original. Nu vreau sa te descurajez dar o mare parte din cei care asculta prefera comercial... si nu Underground asa cum era odata! Bafta! Pace!