| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa fiu mai direct, prietena mea s-a despartit de mine fiindcă nu mai simte nimic pentru mine, au trecut in jur de cateva saptamani de la despărțire si facem doar zile pe snap de atunci, nimic mai mult. Eu inca o mai iubesc, ne potriveam perfect, aveam exact acelasi caracter, efectiv toata lumea ne spunea asta, dar in fine. As vrea sa o uit sau ceva de genu nu stiu cum sa ma exprim fiindca nu prea ma lasa inima. Oare ar fi o varianta buna sa o ignor efectiv de tot, adica sa nu mai facem zile pe snap si din astea? Nu vreau sa par nici nesimtit sau asa facand treburi de genul cum ar fi ignorul total dar nu stiu cum sa scap de ideea ca o vreau inapoi. Nu stiu ce sa fac. Nu si-a gasit pe nimeni ca si idee de cand ne-am despărțit, ofer funda.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, logic, dă-i unfollow/block peste tot, n-o să reușești niciodată să treci peste dacă te tot lovști de numele și poza ei

| MValentin a răspuns:

Nu mai tine in tine... crede-ma e momentul si cazul zic eu sa ii scrii. Daca ati fost împreună si s-o despărțit din motive de genul cred ca încă are obligația morala sa iti menajeze sentimentele.
Pregătește-ti inima, mintea deschide-i chatul si spune-i tot ce simti. Ia-o usor spune i ca ii intelegi sentimentele si ca vei fi acolo mereu pentru ea

| McGregor788 a răspuns (pentru MValentin):

Eu i-as scrie dar mie sa nu primesc un refuz sau sa par insistent, faza este ca un motiv ca si asta de despărțire iti poate da foarte multe dubii si nici nu stii ce sa mai faci, daca merita sau nu, pentru ca doare cand spui cuiva ca nu il mai iubești ca inainte si normal ca eu de atunci consider ca sunt un nul in fata ei. Dar in orice caz i-as scrie sa vad ce ar spune asa pe moment.

| MValentin a răspuns (pentru McGregor788):

Imi descrii exact starea mea ce am avut o într o situație ca a ta... nu e asa încearcă sa ii scrii ii esti important înca asa sper

| tzionut a răspuns:

Salut. Cea maai buna varianta este comunicarea.
II spui frumos ceea ce simti pentru ea si de ce doresti sa fi alaturi de ea.
Apoi ii spui ca intelegi faptul ca nu mai simte nimic pentru tine, si ii respecti hotararea.
Apoi ii spui ca deoarece nu vezi nici un viitor la discutiile pe snap, si nici nu poate fi numita relatie, pentru sanatatea ta esti nevoit sa renunti si la acest obicei de aceea asta o sa fie ultima conversatie cu ea pe snap.
Apoi ignor total. Daca vorbea cu tine doar din mila, nu o sa te mai caute. Daca mai simte ceva pentru tine, o sa te caute, chiar si din curiozitate, dar daca cedezi si ii raspunzi o pierzi. Vrea sa vorbeasca cu tine stie unde stai, are numarul tau. Accepta doar fata in fata, si doar daca doreste sa "reincalziti ciorba", doar la initiativa ei.
Te lasa sau nu inima, dragoste cu forta nu se poate. Ca sa treci peste alearga, fa sport, sala (ocupate de corpul tau), citeste, invata (ocupate de mintea ta), iesi cu prietenii in oras, fa prieteni noi (socializeaza), ia un job daca varsta iti permite (ocupate de finantele tale), cu alte cuvinte dezvoltate... fetele vin odata cu increderea in fortele proprii.