| AlexandruMircea2003 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez ceva in rate de la eMag/altex etc..si nu stiu cum sa procetez... cum fac trebuia sa am un salariu sau un card ca nu stiu cum. ma puteti ajuta dau fundita happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa iei un credit sau ceva in rate, trebuie sa fii salariat cu minim 6 luni de munca, sa poti aduce adeverinta de salariat, dovedind ca ai cum sa platesti ratele lunare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai un venit stabil, legal si dovedibil si minim 3-6 luni de munca. Pe urma iti poti face un credit sau un card de credit care poate fi folosit la cumparaturi in rate