| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un HTC Wildfire s de la orange si in momentul de fata am abonamentul de 4E, as dori sa stiu daca in februarie(cand imi expira cele 24 de luni de abonament)imi pot alege alta opriune care sa faca abonamentul de 9E pentru a putea cumpara telefonul la un pret mai scazut.

Răspuns Câştigător
| Anca0402 a răspuns:

Se poate, dar nu prea mai renteaza sa continui cu abonament. Ai putea face un calcul, adica un abonament de 9 euro, 24 de luni = 216 euro. Pe langa asta, vad ca iti mai baga pe gat o optine de 5 euro pentru internet, deci inca 120 euro in 2 ani + telefonul la 89 de euro. Total pret telefon + abonament pe 2 ani = 425 euro. Pretul mai scazut la care speram toti astia cu abonament si posibilitatea de "telefon la fidelizare" e doar o amagire. In banii astia iti iei un telefon mai performant si la liber. Cantareste bine decizia. Parerea mea este ca ti-l poti lua doar daca nu-ti permiti sa dai o suma mare pentru un smartphone la liber. Bafta

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Multumim pentru interesul tau fata de produsele si ofertele Orange! 
Orange Thank You reprezinta programul de fidelizare al Orange Romania in cadrul caruia ai posibilitatea sa utilizezi punctele Orange Thank You pentru achizitionarea unui telefon/ modem/router/card de date atunci cand abonamentul tau este in afara perioadei minime contractuale sau din 18 in 18 luni atunci cand abonamentul este inca in perioada contractuala.
Detalii despre oferta de telefoane disponibile online poti consulta pe site-ul oficial Orange Romania sau accesand link-ul https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane. Motorul nostru de cautare este special configurat pentru a te ajuta sa gasesti terminalul mentionat dupa anumite criterii.
Pretul terminalului va fi calculat automat tinand cont de mai multe criterii : modelul ales, perioada cu care doresti sa prelungesti colaborarea cu societatea noastra, tipul de abonament detinut si numarul de puncte Orange Thank You folosite la achizitie.
De asemenea, pentru optimizarea formulei tale de abonament iti recomand sa apelezi Serviciul Clienti - 411 apel gratuit sau sa te adresezi celui mai apropiat magazin Orange.
Consultantii nostri sunt pregatiti sa iti acorde suport in alegerea pe care doresti sa o faci.

Cu prietenie,
Orange helper

| PandaGirl98 a răspuns:

Am si eu unul de vanzare daca te intereseaza...telefonul a fost achizitionat in dec 2012 si are factura si garantie valabila pana in dec 2013. arata impecabil, recent i-am pus si skin. pretul este de 450 de ron usor negociabil. la schimb nu accept decat Samsung galaxy y pro sau LG optimus pro care sa arate si sa functioneze bine sau sa fie noi(de preferat).
contact:
tel: 0746414496
email: moni_tigri@yahoo.com
De luni pana vineri va rog sa ma contactati telefonic doar dupa ora 14, iar in weekend sunt disponibila toata ziua.
ofer predare personala in Galati si prin curier in restul tarii.

| Barbu_Ioana_1990_1LyT a răspuns:

Http://www.tocmai.ro/htc-wildfire-stare-impecabila-6185341.html E aproape nou.Pentru informatii, contacteaza-ma cu incredere, in cazul in care inca vrei HTC-ul. Parerea mea este ca este mai buna varianta G8 decat S-ul, are ecranul mai mare si aspectul mai placut.O saptamana frumoasa!