| bGdwOw a întrebat:

as vrea sa imi dati si mie niste sfaturi..Anul acesta am intrat in clasa a-9-a si am lipsit o zi deoarece nu m-am simtit foarte bine..Astazi a sunat-o diriginta pe mami si era foarte confuza si revoltata ca de ce nu am mers..Si mami e foarte nervoasa ca de ce nu am fost, dar inainte sa raman acasa i-am spus ca raman ca nu ma simt bine si ca raman cu conditia ca imi face o scutire de mana, fiindca diriginta a spus ca ne motiveaza daca aducem.Acum nu stiu ce sa fac fiindca ma tem foarte tare ca nu le motiveaza si o face pe mami de ras la sedinta. Vreau niste sfaturi, FUNDA!

1 răspuns:
| andra121 a răspuns:

Ce-i asa rau daca ai o absenta? In fine. Daca zici ca te-ai simtit rau, mergi la medicul de familie si cere-i o scutire. Daca ai scutire medicala sigur iti motiveaza absentawinking. Sau poate sa faca chiar mama ta o scutire de mana.winking. Succes la scoala!