| DeSeCo a întrebat:

Vreau sa ma mut in Anglia si am cateva intrebari.
Am 17 ani. Mai pot sa ma inscriu la liceu? Daca nu vreau sa stiu unde ma pot inscrie pentru a face studii.
Se merita sa ma mut acum sau sa astept pana termin?
Ma pot muta in timpul anului?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, daca parintii nu sunt deja in Anglia cu munca LEGALA acolo, tu nu poti merge acolo sa-ti faci studiile!
Exceptie fac doar cei care au parintii milionari (in dolari, euro sau lire) si-si permit parintii, sa plateasca particular, studiile copiilor in strainatate.

| hatteya a răspuns:

Eu ți-aș recomanda să te muți abia după ce termini anul, pentru că acum e posibil să îți fie cam greu.