| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Vreau sa organezez o petrecere pentru majoratul meu. O tin cu o saptamana inainte de majorat si vreau sa stiu daca pot cumpara bere de la magazin fara nici o problema(cat pentru 8 persoane). Nu pot cere paritilor acest lucru.

2 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Sigur ca potihappy
La cat se respecta legea in tara asta, iti da la orice magazin tigari si alcool indiferent de varsta ai

| RespiraSiInspira a răspuns:

In cazul inca care nu arati chiar a copil, ar trebui sa poti cumpara din orice magazin.
Daca ai dubii, du-te la un magazin din asta micut, nu la supermarket.Sunt mai preocupati sa iti ia banii decat sa se uite cati ani ai. big grin

Eu mi-am lasat barba de la 15 ani si n-am avut niciodata vreo problema in privinta asta laughing

Peacewinking