| anonim_4396 a întrebat:

VREAU SA SLABESC! Am tot incercat diete si nu am putut sa le tin sad Trebuie sa slabesc pana de Craciun! Sa va spun despre mine am 14 ani si 80kg stiu e foarte mult sad si 1, 65 m... Vreau sa slabesc cu orice pret! Va rog ajutati-ma sad...

6 răspunsuri:
| deejayra a răspuns:

Eu intr-o saptamana am dat jos 5 kg...de la 88 la 83.si ma mentin cu greutatea asta de vreo 4 luni...acum vreau sa ma apuc din nou de regim si exercitii fizice pentru a pune si muschi...am 16 ani 1. 83 si 83 de kg si vreau sa ajung la 79

| i.love.me a răspuns:

Poi nu mai manca straight face asa fac eu...

| Irina a răspuns:

Cauta pe google Michel Montignac, te invata cum sa te hranesti si sa slabesti intr-un mod sanatos.

| dy a răspuns:

Daca ai incercat diete, sigur cunosti ce trebuie sa mananci si ce trebuie sa eviti! Eu iti spun doar sa slabesti ACUM, ca slabesti mult mai usor, mai tarziu e mult mai greu! Nu manca seara, bea un ceai sau un lapte degresat cel mult! Plimba-te mult pe afara sau inscrie-te la un sport, sala, inot.Sa nu te intereseze ca zic cei care te vad ca esti plinuta si faci sport, sa nu-ti fie rusine sa te prezinti in costum de baie la bazin sau in colanti la sala! Acei care acum se pot uita stramb la tine ca esti mai plinuta o sa fie cei care te vor admira cind vei slabi! De cate ori ai pofta de ceva care este total interzis, gandeste-te cum vei arata dupa ce vei slabi, asta iti va da putere sa rezisti la alimente interzise si, daca vei avea rezultate, asta iti va intari vointa! Crede-ma, in primele 2-3 saptamani e greu, apoi te vei obisnui, iar cand vei vedea pe tine modificarile fizice, vei avea suportul moral pentru a continua! Pastilele nu ajuta, crede-ma, am incercat multe! Si eu la 14 ani aveam tot 80 kg, asa ca te inteleg perfect! Iti tin pumnii si-ti doresc SUCCES! Daca vrei, tine-ma la curent, o sa ma bucur si eu pentru tine!

| Liada a răspuns:

Hei nu spune ca cu orice pret...va dura...sunt sigura ca nu doar pina la Craciun...Am 18 ani si 59 kg la doar 1. 61 m...imagineaza ca jumatate de an in urma aveam 70 kg...am incercat multe diete...si cea mai mare prostie era ca cautam cele rapide... m-a ajutat doar o dieta pe puncte unde in 3 luni reusisem sa arunc 5-6 kg...si sa le mentin...nu e grea... mi-a placut poti sa-mi lasi e-mailul tau ca sa-ti trimit aceasta pagina din revista... sper sa te ajute...stiu eu cum e sa complexezi cand ai ceva in plus pe tine... dar si nu fa o mare problema...trebuie sa slabesti atit in cit te simti comfortabil...nu pina la moarte please...multa bafta

| sasha18 a răspuns:

Incepe sa practici un sport.Cum ar fi handbalul sau voleiul.Aceste doua sporturi sunt foarte indicate deoarece : slabesti, cresti in inaltime, devi mai proportionata si plus fata d toate astea ai ocazia sa intalnesti multe persoane noi si sa calatoresti prin tara si chiar in strainatate (asta daca faci de performanta). Banuiesc ca la scoala ta sunt profesori care formeaza astfel de echipe. Cel mai bine e sa incepi de acolo.